Korumalı VPS Sunucular

Sitemize Hoşgeldiniz - Bugün

Şuanda 35 Kategoride 1781 İçerik Bulunuyor.

Korumalı Sunucular

Adem Aleyhisselam

Ana Sayfa » Harfler » Adem Aleyhisselam

Rüyada Adem Aleyhisselâm’ı gören kimsenin günah işlemiş olduğuna ve o günahından tövbe edeceğine alâmettir. Adem Aleyhisselam’ı öldürdüğünü gören kimse devlete isyankâr olur veya anne babasına yahut kocasına karşı gelir. Adem Aleyhisselam’la konuştuğunu gören kimse ilme ulaşır.

Adem Aleyhisselam’ı güzel bir halde görmek, gören için büyük bir hayra aIâmettir.

Adem Aleyhisselam’ı rengi ve yüzü değişmiş bir halde gören kimse, bir yerden bir yere göç eder, en sonunda da ilk yerine döner.

Adem Aleyhisselam olduğunu veya Adem Aleyhisselam’ın arkadaşı olduğunu gören kimse eğer ehil ise yüksek makam elde eder. Eğer alim ise insanlar onun ilminden istifade ederler veya hiç kimsenin yetişemeyeceği derecede büyük bir alim olur.

Adem Aleyhisselam’ı görmek hacca alâmettir. Bazen de dostlarla bir araya gelmeye veya neslin çoğalmasına almettir.

Yine Adem Aleyhisselam’ı görmek hileye, zehir yapanlarla samimi olmaya, insî ve cinnî şeytanların yemeklerinden yemeye ve onlar gibi konuşmaya alâmettir.

Bazen de Adem Aleyhisselam’ı görmek kalın elbiseye veya ağlamaya almettir. Veya rüyayı gören kimseye hayatın çekilmez kılınacağına veya uzak bir yere seyahate çıkacağına alâmettir.

Bir kısım rüya tabirlerine göre de: “Adem Aleyhisselam’ı rüyasında gören kimse düşmanlarından birinin sözüne aldanır. Bir müddet sonra da Allahu Tealâ onu bundan kurtarır.” diye beyanda bulunmuşlardır.

24 Mart 2012 tarihinde eklenmiş ve 1.135 kez okunmuş.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Diğer Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
sohbet odaları mobil sohbet sohbet