Korumalı VPS Sunucular

Sitemize Hoşgeldiniz - Bugün

Şuanda 35 Kategoride 1781 İçerik Bulunuyor.

Korumalı Sunucular

Ağaç

Ana Sayfa » Harfler » Ağaç

Ağaçlar ahlâkı değişik kadınlara ve erkeklere alâmettir.Ayrıca ağaçlar kavgaya alâmettir.

Bilinmeyen ağaçlar sıkıntıya ve çileye alâmettir. Bu rüyayı gören kimse bidat sahibi ise bidati terk eder. Küfür sahibi ise iman ehlinden olur.

Güzel kokulu ağaçlar dindar kimselere, amelsiz ilme veya icraat olmaksızın konuşmaya alâmettir. Portakal, limon gibi hem kokan hem de meyvesi yenilen ağaçlar, kimsenin içinin de dışı gibi temiz olacağına, ilimle beraber amele, sözle beraber icraata alâmettir. Hurma ve ceviz gibi kokusu olmayan, ancak meyvesi yenilen ağaçları görmek, zahmet ve yorgunluk çekmek suretiyle kendilerinden mal elde edilen büyük kimselere alâmettir.

Selvi gibi ne kokusu ne de meyvesi olmayan ağaçlar ise cimriliğe alâmettir.

Tuba ağacı hayatın sonunun güzel olacağına alâmettir. Hurma ağacı güzel söze alâmettir. Ebucehil karpuzu ağaçlar da kötü söze alâmettir.

Yaprak döken ağaçlar fakirliğe ve zenginliğe, ilmi ezberlemeye ve unutmaya veya sevince ve üzüntüye alâmettir. Yaprak dökmeyen ağaçlar uzun ömre, rızkın devamına, zenginliğe ve dinde sebat etmeye alâmettir.

Meyvesi olmayan ağaç malı mülkü ve hayri olmayan kimselere alâmettir. Dikenli ağaç dayanılmaz, ulaşılmaz isteklere sahip kimseye alâmettir.

Ağacın kabuğu berekettir. Bahçeye ağaç diktiğini gören kimsenin evladı olur.

Ağaçların dağın etrafını kuşattığını görmek o beldede neslin çoğalacağına alâmettir.

Ahlah-u Teâlâ’nın Musa Aleyhisselm’a hitap ettiği ağacı görmek  Allah-u Teâlâ’ya yakınlaşmak anlamına gelir. Ağaç nimetlere de alâmettir. Kuru ağaç hidayete ve rızka alâmettir.

Ağaç altında insanlarla beraber oturmak Allah’ın rızasına ulaşmaya alâmettir. Rüyayı gören kimse imansız ise iman ehlinden olur. Günâhkar ise tevbe etme fırsatına sahip olur. Rüyada ağaç kestiğini gören kimsenin hanımı vefat eder. Ağacın kuruması ise hastanın ölümüne alâmettir.

Ağaçların üzerine yatıp uzandığını görmek, kişinin çok sayıda çocuğu olacağına alâmettir. Ağaç ektiğini ve ağacın gelişip büyüdüğünü gören kimse bir topluluğa damat olur ve büyük şeref elde eder.

Başkasının ağacından meyve toplamak veya bir ağaçtan ağacın meyvelerinden gayri meyve toplamak haram mala alâmettir.

Bir kısım rüya tabirlerine göre, ağacın kesilmesi, kesen kimsenin ve ailesinin yakalanacağı bir hastalıktır diye tabir edilmiştir.

Ağaç rüyaları genel olarak çok iyi sayılır. Yalnız ağaçların yeşil, canlı, ulu, vb. olmaları da gerekir. Rüyasında yaprakları yemyeşil, ulu bir ağacın altında durduğunu veya oturduğunu gören kimse talihli sayılır. Çünkü o daima korunulacak, gözetilecektir. İstediklerini elde etmesi de güç olmayacaktır. Yani dört başı mamur denilen türden bir yaşamı olacaktır. Fakat ağacın yaprakları dökülmüşse insan, istediklerini elde edebilmek için çok uğraşmak zorundadır. Ağaç kurumuşsa başarıdan umudu kesmek daha doğrudur. Sıra sıra yemyeşil ağaçlar büyük murat, başarı ve mutluluktur. Bu rüyayı görenin her istediği olur. Ayın şekilde çiçek açmış veya meyve vermiş ağaçlar da fevkalade sayılırlar. Buna karşılık rüyasında yemyeşil bir ağaca balta vuran veya bunu kesen kimse bir kötülük edecektir. Bu yüzden de üzülecektir. Rüyada yeşli bir ağacı veya çiçekli, meyveli bir ağacı kesmek insanın bile bile yanlış bir yola sapması, bu yüzden de türlü sıkıntıya düşmesi olarak yorumlanır.

24 Mart 2012 tarihinde eklenmiş ve 1.295 kez okunmuş.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Diğer Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
sohbet odaları mobil sohbet sohbet