Korumalı VPS Sunucular

Sitemize Hoşgeldiniz - Bugün

Şuanda 35 Kategoride 1781 İçerik Bulunuyor.

Korumalı Sunucular

Boya

Ana Sayfa » B » Boya

Boya rüyada örtmek, kapatmaktır.

Sakalı boyamak gösterişe ve amellerle aldatmaya alâmettir. Boya, yakışan kimse için nimetlerle görünmeye, düşmanı sıkıştırmaya ve korkudan emin olmaya alâmettir. Yakışmayan kimse için sıkıntıya, çileye, borca ve ahbaptan ayrılığa alâmettir. Sakalı kına ile boyamak Allah Resülü’nün (a.s.m.) sünnetidir.

Kına ile kınalandığını ve bunu hoş gördüğünü gören kimse cahil ve noksan biridir. Ancak sonradan tövbe eder ve sapıklığından döner. Erkeğin, parmaklarının kınalanmış olduğunu görmesi çokça tespih çekeceğine alâmettir. Avuç içinin kınalı olduğunun görünmesi rahat bir geçime kavuşacağına alâmettir. Sağ elinin kınalı olduğunu görmesi birini öldüreceğine alâmettir. İki elinin de kınalı olduğunun görülmesi hayra, şerre, sanata, mala ve kazanca dair elinde ne varsa onların ortaya çıkacağına alâmettir. Ellerinin kına ile nakışlanmış olduğunu gören kimse zorunluluktan dolayı eve karşı hile yapar ve düşmanı da buna sevinir. Bazen de bu el emeği hakkında tanınıp şöhret bulmasına ve zillete maruz kalmasına alâmettir.

Boya kadın ve erkek için haddi aşmadıkları sürece süs ve ferahlıktır. Boya yapılan amelleri ve yoksulluğu insanlardan gizlemeye alâmettir. Müslümanların boyadığı gibi boyanmamışsa gösterişe ve yapmacıklığa alâmettir. Bazen ellerin boyalı olması yolculuğa veya yürüyüşe de alâmettir.

Elleri ve ayakları boyamak evi ve malları uygun olmayan bir şekilde süslemeye alâmettir. Bu rüya kadınlar için sevince, güzel elbiseye ve feraha alâmettir. Ellere ve ayaklara sürülen boyanın boyanan yerlerin dışına taşması taştığı nispette mala veya arkadaşa gelecek bir zarardan dolayı korkmaya alâmettir.

Kadının saçını boyaması tabir itibariyle sakalın boyanması gibidir. Ağaran saçın boyanması güç kuvvet ve makama alâmettir.
Başını boyadığını, ancak sakalını boyamadığını gören kimse reisinin malını gizler. İkisini beraber boyadığını gören kimse yoksulluğunu gizler ve insanlar içinde bir makam elde etmeye çalışır.

Sakalın ön tarafları boyalı arka tarafları boyasız ise kanaat etmek suretiyle güzelleşir ancak bu daha sonra meydana çıkar.

Kadın, elinin nakışlı olduğunu görürse hak bir meselede hile yapar. Nakış altından ise edeple yapılan bir hileye, çamurdan ise Allah’ı tespihtir. Kadının, kınalı olduğunu görmesi kocasının ona iyilikte bulunacağına alâmettir. Kınalandığını ancak bunu hoş karşılamadığını görürse, kocası ona karşı sevgi göstermez. Elinin altın ile boyalı olduğunu gören kadın malını kocasına verir. Ellerinin nakışlı olduğunu ancak nakışların birbirine girdiğini gören kadının çocukları bir musibete uğrar. Adamın eli altın ile nakışlı ise hile yapar ve malını kaybeder.

İki ayağının da boyalı ve nakışlı olduğunu gören kimsenin aile halkı musibete uğrar. Bunu kadın görürse kocası musibete uğrar. Boyalı el çileli hayata alâmettir. Pis bir şeyle elini boyadığını gören kimse fitne çıkarır.

Ellerinin boyalı olduğunu gören kimsenin elinde bulunan şeyler mahvolmaya yüz tutmuştur. Elinde boya ve üzeri sanlı bir yara bulunduğunu görmek düşmanla yapılan kavgada mağlup olmaya ve düşmana karşı güçsüz olmaya alâmettir.

Kınadan başka bir şeyle boyandığını gören kimseye arzulamadığı bir musibet erişir.

Saçların siyaha boyanması halin kötülüğüne ve amellerin bozukluğuna alâmettir.

24 Haziran 2012 tarihinde eklenmiş ve 506 kez okunmuş.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Diğer Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
sohbet odaları mobil sohbet sohbet