Korumalı VPS Sunucular

Sitemize Hoşgeldiniz - Bugün

Şuanda 35 Kategoride 1781 İçerik Bulunuyor.

Korumalı Sunucular

Çakıl Taşı

Ana Sayfa » Ç » Çakıl Taşı

Rüyasında çok sayıda çakıl taşını alıp cebine doldurduğunu veya yuttuğunu gören kimse çakıl taşlarını mescitten veya bir alimin evinden veya zikir halkasından almışsa aldığı taşlara göre ilim öğrenir, Kur’an ezberler, zikirden faydalanır veya ifade kabiliyeti gelişir. Taşları çarşılardan almış ise bu, dünyayla ilgili faydaya ve ticaret veya sadakadan elde edilmiş birikmiş paraya alâmettir. Ağaç dibinden almışsa elde edeceği hediyeye alâmettir. Çakıl taşı ticareti yapıyorsa denizden istifade etmeye veya bir alimden ilim öğrenmeye alâmettir. Çocuğu varsa zengin bir kadından hediye alır, çocuğu yoksa çocuğu olur.

Çakıl taşları insanların alimlerine de alâmettir. Bir kısım rüya tabirlerine göre de, çakıl taşları isyankâr kimseler için tevbeye, kâfirler için de hidayete alâmettir.

Rüyada küçük çakıl taşları görmek miras kalan mala alâmettir. Küçük çakıl taşları bazen bir guruba veya helâl sermayeye veya zorlukların kolaylaşmasına alâmettir. Küçük çakıl taşı gençliğe ve gençliğin geçip gideceğine, yeni doğmuş çocuğa ve düşük çocuğa da alâmettir. Çakıl taşları kadınlara ve erkeklere, gümüş paralara, hacca ve hacda şeytan taşlamaya, katı kalpliliğe, şiddete, sövüp saymaya ve iftira atmaya da alâmettir.

Denize çakıl taşı attığını gören kimsenin malı gider. Çakıl taşlarını kuyuya attığını gören kimse nibazen için veya hizmetçi satın almak için mal harcar. Aslan, kaplan, maymun, çekirge, karga ve sair hayvanlara çakıl taşları atmak eğer rüya hac aylarında görülmüşse hacda şeytan taşlamaya alâmettir. Rüya hac ayları dışında görülmüşse taşlar düşmana veya günahkâr birine karşı yaptığı bedduadır veya aleyhte şahitliktir. Yukarıda zikredilen hayvanların ve benzerlerinin dışındaki güvercin ve benzeri hayvanları veya Müslümanları taşladığını görmek, kişinin sövüp sayan, gıybet eden ve salih insanlara iftira atan biri olduğuna alâmettir.

Bir kuşun yere indiğini ve bir çakıl taşı alıp uçtuğunu görmek, taşı aldığı yer mescit ise mescide gelen salih bir adamın vefat etmesine alâmettir. Rüyayı gören kimse salih biri ise ve hasta ise veya o kuşun taşı alıp götürdüğü mescitte namazını kılıyorsa onun vefatına alâmettir. Kuş çakıl taşını kiliseden almışsa hastanın kötüleşmesine alâmettir. Rüyayı görenin evinden veya meçhul bir yerden almışsa rüyayı gören kimsenin oğlu vefat eder.

Rüyasında bir kimse, çakıltaşı toplayıp sonra topladığı taşları bir kuyuya attığını görse, eğer bekâr ise evlenir veya mal-mülk satın alır şeklinde yorumlanır.

Bazen de küçük çakıltaşları görmek, şahitlik edeceğinize işaret ile tabir olunur.

27 Mart 2012 tarihinde eklenmiş ve 699 kez okunmuş.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Diğer Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
sohbet odaları mobil sohbet sohbet