Korumalı VPS Sunucular

Sitemize Hoşgeldiniz - Bugün

Şuanda 35 Kategoride 1781 İçerik Bulunuyor.

Korumalı Sunucular

Cehennem

Ana Sayfa » C » Cehennem

Cehenneme girdiğini gören kimse büyük günahları işler. Zorlanmadan oradan çıktığını gören kimse dünya sıkıntılarına düşer.

Rüyasında cehennemi açıkça gören kimse Allah’ın yada yüksek bir makamın gazabından uzak durmalıdır.

Cehenneme girdiğini gören kimse tövbe etmediği bütün günahlarından doayı rezil olur. Cehennemden çıktığını gören kimse günahlarına tövbe eder. Cehenneme girdiğini ve çıktığını gören kimse inşallah cennete girer veya bir günah işler sonra tövbe eder. Azalarının kendisine konuştuğunu gören kimse günahlardan uzaklaşır ve ahiret işleri için dikkatli davranmaya başlar.

Cehennem dünyevi makamın zail olacağına alâmettir. Bazen de zenginlikten sonra fakirliğe, dostluktan sonra nefrete, sıkıntılara düşmeye, müebbet hapise ve dünyada rezil olmaya alâmettir.

Eğer ki Cehennem, eşe alâmet olursa hayırsız eştir. Geçime alâmet olursa kazancı haram olan geçimdir. Eve alâmet olursa gaflet ehli günahkârlara komşu evdir. Hastalığa alâmet olursa kötü sonla beraber ölümdür. Hizmete alâmet olursa zalim bir idarecinin yanında hizmettir. İlme alâmet olursa bidattir. Amele alâmet olursa kabul edilmeyen ameldir. Çocuğa alâmet olursa zina mahsulü çocuktur.

Bazen cehenneme girdiğini görmek zenginlikten sonra istenmeyen duruma düşmeye alâmettir. Yine günah ve sapık amellerin işlendiği yerlere, kiliselere, havralara, ateşperestlerin ateş yaktıkları yerlere hamama, ahıra, ve istifade için ateş yakılan fırına alâmettir.

Cehennem ateşinin kendisine yaklaştığını gören kimse devlet tarafından kendisine verilen kurtulamayacağı zahmet ve meşakkate uğrar. Büyük cezaya ve zarar ona musallat olur. Bu rüya, içinde bulunduğu durumdan tövbe edip dönmesi için rüyayı görene ikazdır.

Cehenneme girdiğini gören kimse cezalandırılmaya müstahak günahları işler. Cehenneme girdiğini ve kılıcını çektiğini gören kimse çirkin ve kötü sözler söyler. Cehenneme gülerek girdiğini gören kimse günahı açıkça işler, taşkınlıkta bulunur ve Allah’a isyan eder.

Cehenneme sokulduğunu gören kimse kendisini cehenneme sokan kimse tarafından saptırılır ve adam öldürme ve zina gibi büyük günahları işlemeye teşvik edilir.

Cehennemde hapis kalmaya devam ettiğini gören kimsenin dünyevi yoksulluğu, mahzunluğu ve mahrumluğu devam eder. Namaz kılmaz, oruç tutmaz ve Allah’ı zikretmez.

Cehennem zakkumundan yediğini, kaynar suyundan ve kan irin karışımı akıntısından içtiğini gören kimse günah işler, kan akıtır ve işleri sıkıntıya girer. Cehennem içeceklerinden içtiğini veya yiyeceklerinden yediğini gören kimse günah işlemeye devam eder veya vebalini yükleneceği bir ilmi talep eder. Zakkum meyvesinden yediğini veya cehennemliklerin vücutlarından sızan sıvıdan içtiğini veya cehennem akreplerinin kendisini soktuğunu ve yılanlarının ısırdığını veya derisinin cehennem ehlinin derisine dönüştüğünü veya yüzü koyun süründürüldüğünü veya yüksek bir yerden baş aşağı yuvarlandığını veya cehennem kamçılarıyla dövüldüğünü veya zebanilerin kendisini sürüklediğini görürse bu ve benzeri şeylerin tamamı dinde olmayan sapık işleri işlemeye, zalimlerle ortaklığa, kafirlerin adetlerine uymaya, inkarcıların ve dini alaya alanların
ahlâkıyla ahlâklanmaya, peygamberlere muhalefet etmeye, dindar kimselerden uzaklaşmaya, dinden dönmeye, Allah’ın kendisine verdiği malın hakkını eda etmemeye, alemlerin Rabbine karşı isyan etmeye, Allah’ın Rablığını ve gücünü inkr etmeye alâmettir.

Cehennemde olduğunu, yüzünün karardığını ve gözlerinin gök renginde olduğunu gören kimse Allah’ın düşmanlarıyla iyi ilişkiler kurar. Dolayısıyla da zelil kılınır ve insanlar yanında kara suratlılardan olur. Yapmış olduğu zulüm sebebiylede Allah onu ahirette cezalandırır.

Cehenneme girdiğini görmek şehvetlere dalmaya alâmettir. Hutame’ye girmek de böyledir. Bazen de Hutame kaş göz hareketleriyle üçüncü bir kimseyi aşağılamaya çalışanlar ve mal yığıp hakkını vermeyenlere alâmettir. Cehennem kafirlere ve münafıklara alâmettir. Sakar, doğru sözlülüğü terk etmeye, boş işlere dalmaya ve kıyamet gününü yalanlamaya alâmettir. Saîr şeytanlar ve onların ahlâkıyla ahlâklananlara alâmettir. Haviye, ölçü ve tartıda hileye veya kıymnet günü tartıları hafif gelenlere alâmettir. Cehîm, azan ve dünya hayatını tercih edenlere alâmettir. En aşağı tabaka ise nifak sahiplerine alâmettir.

Cehennem bekçileri emin kimselere, muhafızlara, askerlere, yardımcılara, emniyet mensuplarına, aile ve akraba fertlerine alâmettirler.
Cehennem bekçisini başka bir şekilde görmek veya ona güzel bir şey ikram etmek Allah’a, Resulüne, müminlere karşı muhabbete, nifaktan uzaklaşıp günahları terk etmeye, sapkınlıktan sonra hidayete ve din için kıskançlığa alâmettir. Cehennem bekçisinin kendisine doğru geldiğini gören kimse onun bekçisi olduğu cehennemden emin olur. Kendisine yüz çevirdiğini veya uzaklaştığını gören kimse onun bekçisi olduğu ateşe düşeceği bir şeyi işler. Cehennem bekçisinin, kendisini alnından tutup cehenneme attığını gören kimse zillete uğrar.

Rüyada cehennem görmek, cehalet, isyan, küfür, sıkıntı, kötülük, bozgunculuk, fakirlik, pahalılık, kıtlık, sefalet gibi iyi sayılmayan niteliklere işaret olarak yorumlanır.

Cehennem ile ilgili görülen rüyalar pek iyi sayılmaz. Cehennem rüyalan pek hayra işaret olarak yorumlanmaz. Rüyada cehennem görmek, günah, yalan, iki yüzlülük (münafıklık), âfet, bela ve musibet, zahmet, meşakkat, azap gibi şeylere işarettir.

Rüyasında kendisinin cehennemin kapısına kadar varıp içeriye girmeden döndüğünü veya kapıdan dönmüş olduğunu görmek, rüyayı gören kişinin, günahlarından tevbe ederek döneceğine, günahlarından pişmanlık duyduğuna veya duyacağına ve dolayısıyla tevbe edeceğine işarettir.

Kişi rüyasında kendisini cehennemde oturuyormuş olduğunu ve cehennem yemeğinden yediğini, cehennem içeceğinden içtiğini görse, bu rüya rüyayı gören kişinin günah ve işlediğini günahlarında ısrarlı olduğuna yani devamlı işlemekte inat edeceğine günahından asla vazgeçmek istemediğine ve elde ettiği (tahsil ettiği) ilim ve bilgiyle de çevresine zararlı bir kişi olacağına işarettir.

Rüyasında kendisinin cehennemde olduğunu ve birisinin onu yakalayıp ateşe attığını görmek, rüyayı görenin dünyada hakarete uğrayacağına, işarettir. Ama cehenneme girip de tekrar çıktığını görmek ise günahlanndan tevbe edeceğine ve tevbekâr olacağına işaret olarak yorumlanır.

26 Mart 2012 tarihinde eklenmiş ve 1.097 kez okunmuş.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Diğer Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
sohbet odaları mobil sohbet sohbet