Korumalı VPS Sunucular

Sitemize Hoşgeldiniz - Bugün

Şuanda 35 Kategoride 1781 İçerik Bulunuyor.

Korumalı Sunucular

Cenaze

Ana Sayfa » C » Cenaze

Rüyasında bir ölünün cenaze namazını kıldığını gören kimse insanlarla Allah için dostluk kurar.

Bir kısım rüya tabirlerine göre, cenaze, elinde kötü insanların helâk olduğu ikiyüzlü bir adamdır.

İnsanların kendisi için ağladığını gören kimsenin akıbeti güzeldir. Ağlamazlarsa akıbeti kötüdür. Hayrı için dua ederlerse ve övgüyle methederlerse akıbeti hayırlıdır.

Bir yere birçok cenazelerin konulmuş olduğunu gören kimsenin aile halkı günahı ve zinayı çokça işler. Cenaze taşıdığını gören kimse haram mala ulaşır. Öldüğünü ve tabut içinde taşındığını gören kadın dünya evine girer. Evli ise dinle ilgili fesada gider. Cenazenin pazarda görülmesi pazarın verimliliğine alâmettir.

Tabuta konulduğunu ve kimsenin tabutunu taşımadığını gören kimse hapsedilir. Tabut taşınırsa rüyayı gören kimse yüksek makam sahibi birine arkadaşlık eder ve ondan mal ve diğer hususlarda istifade eder. Cenazeyi takip ettiğini gören kimse yüksek makam sahibi kötü biriyle dostluk kurar. Tabut içinde olduğunu gören kimsenin malı çoğalır. İnsanlar tarafından omuzlarda taşındığını gören kimsenin makamı yükselir, otoritesi artar, insanlara boyun eğdirir ve onlara hükmeder. Tabut üzerinde taşınmak tabutun durumuna göre makama alâmettir. Veya kara veya deniz yolculuğuna alâmettir. Yer üzerinde giden bir tabut içinde olduğunu gören kimse gemiye biner. Tabutun havada gittiği görülürse reis durumundaki biri veya bir alim vefat eder. Veya gurbette veya hac yolunda veya cihadda büyük bir adam vefat eder.

Cenazeyi uğurladığını gören kimse yolcuyu uğurlar veya ölünün işaret ettiği kimse vesilesiyle rahata ermeye çalışır. Cenazeyi uğurlayan kimse kıymetli bir mal kazanır. Defnine de hazır olursa kıymetli iki mal kazanır.

Rüyada cenaze görmek, değişik şekilde tabir olunur. Yani cenaze ile ilgili rüyalar yorumcular tarafından çeşitli şekillerde yorumlanmıştır.

Rüyasında halkın (insanların) bir cenazenin arkasında yürüdüklerini görmek, cenaze sahibinin o insanlara (o topluluğa) reis olacağına veyahut bir topluluğa baş olup da onlara zulmederek eziyet edeceğine işaret olarak yorumlanır.

Bir kimse rüyasında cenazenin (yani tabuta konmuş ölünün tabutu ile birlikte) yerde yürüdüğünü görse, rüya sahibi kişinin bir yolculuğa çıkacağına işarettir. Bu rüyayı bir kadın görmüş olsa, bu kadının evleneceğine işrettir. Eğer, rüyayı gören bu kadın evli ise, bu rüyası iyiye yorumlanmaz. Gördüğü bu rüya onun (kadının) din yönünden bozuk olduğuna, dinin doğru ölçülerinden ayrılıp uzaklaşmış olduğuna işarettir.

Kirmânî’ nin yorumu: Kişinin rüyasında bir cenazenin işlerini yürütmek için kendisinin görevlendirilmiş olduğunu görmesi, bu onun bir düğün işlerini tanzim edip yürütmekle görevlendirileceğine işaret olarak yorumlanır.

Rüyasında kendisinin bir cenazeyi taşıdığını veya taşımakta olduğunu görmesi, bu onun (rüyayı görenin) dini bozuk (yani fâsık dinden sapmış) bir kimseye yardım edeceğine işaretle yorumlanır.

Gelen aramalar: ryada cenaze grmek
19 Nisan 2012 tarihinde eklenmiş ve 756 kez okunmuş.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Diğer Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
sohbet odaları mobil sohbet sohbet