Korumalı VPS Sunucular

Sitemize Hoşgeldiniz - Bugün

Şuanda 35 Kategoride 1781 İçerik Bulunuyor.

Korumalı Sunucular

Dağlama

Ana Sayfa » D » Dağlama

Rüyada yanlarından dağlandığını görmek zekâtı vermemeye alâmettir. Bazen de dağlanma, yüksek bir makamdan gelecek musibet veya bölünmüşlüğe alâmettir. Altın veya gümüş ile dağlandığını görmek cimriliğe alâmettir. Demirle dağlandığını görmek günahlara alâmettir.

Birini ateşle dağladığını gören kimse, o kimseyi kötü söz söylemek suretiyle yaralar. Damarlarından birini dağladığını gören kimsenin kız çocuğu olur veya dünya evine girer. Dağlama acı veren söze de alâmettir.

Rüyada görülen dağlama, harcanan paraya veya mala, bazen de rüyayı gören kimsenin hastalanacağına işarettir.

Câfer-i Sadık (R.A.)’ın yorumu: Rüyasında kendisinin ateşle dağlandığını gören kişinin bu rüyası, malının zekâtını vermediğine veya vermeyeceğine veyahut da bir devlet büyüğünün hizmetinde bulunduğuna yada bulunacağına işaret eder.
İmam-ı Nablûs’nin yorumu: Bir kimse rüyasında alnında veya yan tarafında dağlanma izi görse, onun bu rüyası malının zekâtını vermediğine veya zekât vermeyeceğine işarettir ki, büyük bir günah olduğuna işarettir şeklinde yorumlamıştır.

Danyel (A.S.)’ın yorumu: Rüyasında kendisinin dağlandığını veyahut başka birini dağladığını gören kimsenin bu rüyası onun boş ve yararı olmayan bir söz işiteceğine ve bu çirkin sözden kalbinin incineceğine, yada işlemediği bir suçla suçlanacağına işaret olarak yorumlanır. Eğer bu dağlama işi, bir hastalığı önlemek veya hastalığı iyileştirmek için yapıldığı görülürse, rüyayı gören kişinin iyiliğine (din yolunda doğruluğuna) işaret eder.

27 Mart 2012 tarihinde eklenmiş ve 593 kez okunmuş.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Diğer Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
sohbet odaları mobil sohbet sohbet