Korumalı VPS Sunucular

Sitemize Hoşgeldiniz - Bugün

Şuanda 35 Kategoride 1781 İçerik Bulunuyor.

Korumalı Sunucular

Değişmek Veya Değişiklik

Ana Sayfa » D » Değişmek Veya Değişiklik

Rüyada görülen değişiklik veya değişmek çeşitli şekillerde yorumlanmıştır. Değişiklik veya değişmek demek, genç bir kişinin, rüyasında kendisini ihtiyarmış görmesi veya ihtiyar birinin kendisini gençmiş görmesi gibi hususlardır.

Bir kimse rüyasında asıl yaşının aksine olarak çok yaşlı olduğunu görse, bu rüya hayırlıdır. Rüyayı görenin dindarlığı, şan ve şerefinin artacağına işarettir. İhtiyar ve yaşlı bir kişinin rüyasında kendisini genç olarak görmesi, iyi değildir. Bu bir önceki yorumun tersine tabir olunur. Bu rüyayı bir kadın da görse, yorum ve tabiri aynıdır.

Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu: Rüyada çirkin bir hale dönüşmüş olduğunu görmek hor ve hakirliğe, zillet ve rüsva olmaya, günah olan şeylere işaret manalarına yorumlamıştır.

Danyel (a.s.)’ın yorumu: Rüyasında kendisini iyi, güzel ve faydalı şeylere benzediğini, kendisini bu menfaat ve hayır olan şeylere dönüşmüş olduğunu gören kişi, önce bir zahmet ve minnete düşmüş olsa bile sonunda selmet ve kurtuluşa ereceğine işarettir.

İbn-i Sîrîn’in yorumu: Kuş olup uçtuğunu görmek, sefer ve yolculuğa, bir işinin kolayca ve çabuk tarafından gerçekleşmesine ve ibadet ehli olmaya işaretle tabir etmiştir. Yine rüyada eti yenen hayvanlardan deve, koyun ve benzer hayvanlardan birine dönüşmüş olduğunu görmeyi de, feraha ve hayra ermeye işaret olarak yorumlamıştır.

18 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 481 kez okunmuş.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Diğer Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
sohbet odaları mobil sohbet sohbet