Korumalı VPS Sunucular

Sitemize Hoşgeldiniz - Bugün

Şuanda 35 Kategoride 1781 İçerik Bulunuyor.

Korumalı Sunucular

El

Ana Sayfa » E » El

Rüyada görülen el, kişinin İhsanına ve dayandığı şeye alâmettir.

Elinin peygamber eline dönüştüğünü gören kimse vesilesiyle Allah bir topluluğa hidayet verir ve onu hayra ve berekete ulaştırır. İçinde kan olan bir kaptan elini kınaladığını görmek fitneye iştirak etmeye alâmettir. Elinin bir kısmını veya tamamını yediğini gören kimse yaptığı bir işe pişman olur veya zalimlerden olur. Kına ile nakışlanmış el isabet edecek zillete, ihtiyaca veya zarara alâmettir. Sağ elinin kesilmiş olduğunu gören kimse yalan yere yemin eder. Bazen de bu hırsızlığa alâmettir. Ellerinin ve ayaklarının kesildiğini gören kimse vefat eder. Bazen de bu, hapsedilmeye, bağlanmaya veya şiddetli bir hastalığa yakalanmaya alâmettir. Bazen de fakirliğe ve ihtiyaca alâmettir. Elinin uzadığını, hatta mızrak gibi olduğunu gören kimse insanların namusuna zarar getiren zalim biridir. Elinin kesildiğini gören kimse ailesinden uzaklaşır veya yaptığı işinden döner veya akraba ile ilişkisini keser. Bazen de bu, haramlardan ve günahlardan el çekmeye alâmettir. Memleketinden uzakta olan kimse elinin kesildiğini ve ondan kan aktığını görürse mala ulaşır ve memleketine döner. Ellerinin topraklandığını görmek mal yönünden ihtiyaca veya çocuk, kardeş, ilim veya haber yönünden noksanlığa alâmettir.

Elinin uzun ve güçlü olduğunu gören kimse idareci ise düşmanlarına karşı zafer kazanır, yardımcıları ve komutanları güçlü olur. Ellerinin açık olduğunu gören kimse malını nafaka veren cömert kimsedir. Elleri üzerinde yürüdüğünü gören kimse yapmayı arzuladığı bir işinde kardeşine, oğluna veya ortağına güvenir. Sağ elinin altından olduğunu gören kimsenin kazancı ve kuvveti gider. Sol elinin kendisi ile konuştuğunu gören kimsenin erkek kardeşleri, hanımı veya ortakları ona karşı çıkarlar. Elini koltuğunun altına soktuğunu ve sonra nurlu bir şekilde çıkardığını gören kimse ilim talebesidir. İlimde lider durumuna yükselir. Rüyayı gören kimse tüccâr ise yöneticiliğe ve şana ulaşır. Elinden su çıkan kimse mala ulaşır. İki el mertebeye, iki çocuğa ve devlete alâmettir. İki el işini elleriyle yapan kimse için, salih amellere alâmettir. Sağ el oğla, babaya, arkadaşa veya sağ el konumundaki kimseye alâmettir. Sol el kadına, anaya, kız kardeşe, kıza veya hizmetçi kadına alâmettir. İki elinden birini kaybettiğini görmek o elin işaret ettiği kimselerden birini kaybetmeye alâmettir. Elinin kesildiğini gören kimsenin kardeşi, arkadaşı veya hizmetçisi vefat eder veya aralarındaki sevgi muhabbet gider. Elinin uzun olduğunu gören kimse insanlara karşı iyilik, cömertlik ve ihsanda bulunur. Ellerinin ve ayaklarının kesildiğini gören kimse tövbe eder. Eli olmadığını gören kimse şıktır. Ellerinin ve ayaklarının kesildiğini gören kimse idareci ise vazifeden uzaklaştırılır. Ellerin sıkılı olması cimriliğe alâmettir. Elleri üzerinde yürüdüğünü gören kimse geçimi hakkında rahat eder. Elinin yaraladığını gören kimse bir şeye çok şaşırır. Sağ elinin çolak olduğunu gören kimsenin geçim işi durgunlaşır veya o büyük bir günah işler.

El, elle yapılan sanatlara, biat etmeye ve söz vermeye alâmettir. Bazen elin olmaması dilenmeye, muhtaç olmaya alâmettir. Bazen elin güzelliği düşmanlara karşı zafer kazanmaya alâmettir. Ellerini silkelediğini görmek işi bitirmeye ve ilişkiyi kesmeye alâmettir. Elin kelepçeli olması dindeki bozukluğa alâmettir. Ellerini kaybettiğini gören kimse taat ehli ise Allah’a güzelce tevekkül edenlerden olur. Ellerin çok olması dünyaya karşı aç gözlülüğe ve dünyayı elde etmek için gösterilen özene alâmettir. Elinin yırtıcı hayvan eline dönüştüğünü gören kimse namazı bırakır ve şehvetlere dalar. Solak olduğunu görmek faydaya ve rızka alâmettir.

Uyku aleminde görülen el ile ilgili rüyaların çeşitli tabir ve yorumları yapılmış bulunmaktadır. Sağ elin yorumu olduğu gibi, sol elin de yorumu vardır. Sağ elin yorumu ile sol elin yorumu değişiktir.

Sağ el, erkek akraba, ticaret ve kazanılan maldır. Sol el, kadın akraba, eş, anne ve kız kardeştir. Her el sembolü olduğu cihetlere işretle yorum kazanır.

Rüyada elinin uzun olduğunu görmek, ömrünün uzunluğuna, kârlı ticarete, kuvvet ve itibara işaretle yorumlanır.

Kişinin rüyasında iki elinin birden açıkmış olduğunu görmesi, onun cömertliğine ve hayırseverliğine, malını hayır ve sadaka olarak Allah yolunda dağıttığına işaret eder.

Rüyada elinin kısaldığını görmek, iyi değildir. Acizlik, başansızlık ve güçsüzlüğe işarettir.

Rüyada elini kınaladığını görmek, iyi değildir. Hilekârlığa veya ev eşyasını satacağına işarettir.

28 Mart 2012 tarihinde eklenmiş ve 622 kez okunmuş.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Diğer Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
sohbet odaları mobil sohbet sohbet