Korumalı VPS Sunucular

Sitemize Hoşgeldiniz - Bugün

Şuanda 35 Kategoride 1781 İçerik Bulunuyor.

Korumalı Sunucular

Elbise

Ana Sayfa » E » Elbise

Rüyada yün elbise giydiğini gören kimse dindar olur. İnsanları dünyaya dalmamaları ve ahiret ameli işlemeye teşvik eder.

Altın ve gümüş ile dokunmuş elbise dinle ilgili ve dünyayla ilgili hayra ve arzuların gerçekleşmesine alâmettir. Pahalı yumuşak elbise giymek zengin fakir herkes için iyidir. Yeni elbise giymek zengin için geçiminin güzelleşmesine, fakir için servete, borçlu için borcunu ödemeye alâmettir. Yıkandıktan sonra yeni bir elbise giydiğini gören kimsenin gamı kederi ortadan kalkar ve hayra ulaşır. Yıkandıktan sonra yeni bir elbise giymeyen kimse rahatlarsa da arzuladığı rahatlığa ulaşamaz. Yeni elbise normalde tamir edilemeyecek kadar parçalanmışsa rüyayı görenin çocuğu olmaz. Tamir edilebilecek şekildeyse onu giyen kimseye büyü yapılmıştır. Parçalanmış iki eski elbise giydiğini gören kimse vefat eder. Eski elbise giydiğini gören kimseye keder ve hüzün isabet eder. Elbisesinin enine yırtıldığını gören kimsenin namusuna zarar gelir ve şerli bir adam tarafından kendisine sıkıntı isabet eder. Elbisesinin uzunluğuna yırtılması ise işlerinin kolaylaşmasıdır. Elbisesinin yırtıldığını gören kimsenin din  hayatı perişan olur veya dünya şartları kötüleşir. Çirkin bir yamayla yamanmış elbise zarara ve işsizliğe alâmettir. Elbisesinde ıslaklık gören kimse çıkacağı yolculuktan geri kalır veya yapmak istediği bir işi yapmaktan men edilir. Elbise kurumamışsa o yolculuğu veya işi gerçekleştiremez. Kendisinin veya bir başkasının elbisesini yıkamak geçim zorluğunu aşmaya veya saklı şeylerin açığa çıkacağına alâmettir. Üzerinden bütün elbiselerinin çıkarıldığını gören kimse makamından ve vazifeden uzaklaştırılır. Elbiseleri kaybetmek fakir, köle, tutuklu ve borçlu olanlar hariç hayra alâmettir. Kadın elbisesi giydiğini ve onlara benzediğini düşündüğünü gören kimseye şiddetli bir sıkıntı ve korku isabet eder. Kadın elbisesi giydiğini ve kadının organlarına sahip olduğunu düşündüğünü gören kimsenin hali değişir ve rezil, perişan olur. Üzerinde bilmediği bir elbise olduğunu gören kimsenin gördüğü elbise kalbidir. Onu dilediği gibi yönlendirir.

Yeşil renkli elbiselerin tamamı tabirce faydalıdır. Yeşil renkli elbise diri kimseler için dine ve ibadete, ölü kimseler için de Allah katındaki durumunun iyi olacağına alâmettir. Bir kısım rüya tabirlerine göre, yeşil elbise giydiğini gören kimseye miras düşer. Beyaz elbise giyen kimse için, bu hayra alâmettir. Beyaz elbiseyi giyen kimse işçi ise işsizliğe alâmettir. Kıymetli bütün elbiseler işsizliğe alâmettir. Adeti olmadığı halde üzerinde siyah renkli elbise olduğunu gören kimse arzu etmediği bir hâl ile karşılaşır. Uyanıklık halinde siyah renkli elbise giyinmeyi adet edinmiş ise bu, şerefe, güce, mala ve hakimiyete almettir. Düzgün siyah elbise giydiğini gören kimse heybet ve saltanata ulaşır. Üzerinde kırmızı elbise olduğunu gören kimse, içinde Allah’a ait haklar bulunan mala ulaşır. Dolayısıyla o malı elde eden kimse Allah’tan korkup zekâtını vermelidir. Bir kadın kırmızı renkli elbise giydiğini görürse ferahlar. Sultan kırmızı renkli elbise giydiğini görürse oyun ve eğlence ile meşgul olur, saltanatı zayıflar ve ona karşı düşmanın cesareti artar. Kırmızı elbise hasta için ölüme, fakir için zarara alâmettir. Kırmızı kadın elbisesi, evlenmemiş kadn için iyidir. Sarı elbise hastalığa ve elbise sahibi için zayıflığa alâmettir. Renkli boyalarla boyanmış elbise giydiğini gören kimse yüksek bir makamdan arzu etmediği şeyleri işitir. Dolayısıyla bunun şerrinden Allah’a sığınmalıdır. Üzerinde iki renkli ve iki yüzlü elbise görmek din ehlini de, dünya ehlini de idare eden adama alâmettir. Elbise yıkanmış ise fakirliğe ve borca alâmettir. Yeni ve kirli ise borca ve işlenmiş günahlara alâmettir. Farklı renkleri nakşedilmiş olduğu bir elbise giydiğini görmek koku satıcıları ve meşrubat işi yapanlar için iyidir. Diğer kimseler için ızdıraba, şiddete ve saklı şeylerin açığa çıkacağına alâmettir. Mide ve safra hastalarının hastalıklarının artmasına alâmettir. Bu zengin, zina yapan ve şarkıcı kadınlar başta olmak üzere kadınlar için iyidir. Üzerinde ipek elbise olduğunu gören kimse hacca gider. İpek elbise kırmızı ise ardarda gelecek dünya malına, sarı ise hastalıkla beraber gelecek dünya malına alâmettir. Üzerinde rengarenk işlemeli bir elbise gören kimse ehil ise idareci olur. Ehil değilse o senedeki bolluk berekete alâmettir. Alim bir kimsenin ipek giydiğini görmek o alimin dünyayı arzulamasına ve dinde olmayan sapık işlere davet etmesine alâmettir. Elbise üzerinde görülen nişanlar hac yolculuğuna alâmettir. Elbisesinin altına ince bir elbise daha giydiğini gören kimsenin eline biriktireceği mal geçer ve o kimsenin iç dünyası dış görünüşünden daha iyidir. Elbisesinin üzerine giymişse bu kötü bir rüyadır.

Dinle ilgili hususta hata etmesine ve açıkça günah işlemesine alâmettir. Kalın elbise ince elbiseden iyidir.

Kadının rüyada ince elbise giymesi izzete, kalın elbise giymesi zorluk ve zahmet çekmeye alâmettir.

Rüyada bir köpeğin yün elbise giydiğini görmek sultanın insaf ve adalet sahlibi biri olacağına alâmettir. Aslanın pamuktan veya ketenden yapılma bir elbise giydiğini görmek insanların mallarını alan zalim sultana alâmettir.

Mavi elbiseler gam ve hüzündür. Keten elbise giydiğini gören kimse şerefli bir yaşama ve helal mala ulaşır. Rüyada kirli elbiseleri çıkarmak yada o elbiseleri yakmak sıkıntıların gideceğine alâmettir. Yeni elbiseyi yemek helâl mal yemeye, kirli elbiseyi yemek haram mal yemeye alâmettir.

Rüyada eski elbise satın almak iyi değildir. Rüyada yeşil elbise görmek hayırlıdır. Çünkü o cennet elbisesidir.

Rüyada yeşil elbiseler görmek dinler için dine, güce ve kuvvete ve ibadeti artırmaya alâmettir. Ölüler için ise Allahu Tealâ  katındaki iyi haline alâmettir. Yeşil elbise giymek diri kimse için mirasa, ölü için dünyayı şehit olarak terketmiş olacağına alâmettir. Yeşilin tabiri İslâmdır. Yeşil elbiseye sahip olduğunu gören kimse takva sahibi biridir. Çizgili elbise din ve dünya hayrına almettir. Ipek elbise haram maldır. Pamuk elbise dini ve dünyevi mala alâmettir. Elbiseyi kış ayında görmek yaz ayında görmekten hayırlıdır. Adeti olmayan bir elbiseyi giydiğini gören kimse, fakirleşir. Yaz ayında elbiseye bürünen bir adam görmek sıkıntılı olduğu halde süslenen ve kibir yapan kimseye alâmettir.

Elbise, devlet başkanına da alâmettir. Tüccar, alim ve imam için fakirlikten ve çirkinliklere düşmekten koruyan mesleğe alâmettir. Elbisesi üzerinde kir gören kimse geçimi hakkında yanlış iş yapar ve makamı sarsılır.

Kadının rüyada erkek elbisesi giydiğini görmesi dini ve dünyası yönünden hayırlıdır. Savaş elbisesi içinde olduğunu görmesi ise, kocası için veya masraflarını karşılayan için tabir edilir. Erkeğin rüyada kadın elbisesi giydiğini görmesi sıkıntıya, şiddetli korkuya, boyun eğmeye ve zillete alâmettir.

Bol elbise güce ve kuvvete alâmettir. Üzerinde ipekten, ibrişimden veya kalın ipekten yapılmış bol elbise olduğunu görmek elbisenin inceliği ve yeniliği nispetinde güce alâmettir. Bol elbise giyen kimse için, kurtuluşa alâmettir.

Gelen aramalar: rüyada bol elbise giymek,rüyada elbisesini kaybetmek,rüyada elbisenin bol gelmesi
28 Mart 2012 tarihinde eklenmiş ve 1.119 kez okunmuş.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Diğer Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
sohbet odaları mobil sohbet sohbet