Korumalı VPS Sunucular

Sitemize Hoşgeldiniz - Bugün

Şuanda 35 Kategoride 1781 İçerik Bulunuyor.

Korumalı Sunucular

Fil

Ana Sayfa » F » Fil

Rüyada görülen fil; heybetli, katı kalpli, ağırlıkları taşıyabilen, harp ilmini bilen, sultana alâmettir. File bindiğini veya ona sahip olduğunu gören kimse sultana yaklaşır. Yüksek makama ulaşır. İzzet ve yücelik içinde uzun ömür yaşar.

Filin, kendisine hortumuyla vurduğunu gören kimse hayra ve nimete ulaşır. File bindiğini gören kimse yüksek bir makam sahibi olur. Bir beldede bir filin öldüğü görülürse o beldede sultan vefat eder veya öldürülür. Filin, kendisini tehdit ettiğini gören kimse hastalanır. Ayaklarının altına aldığını görürse vefat eder. Kadın fili her ne surette görürse görsün rüya hayra işaret etmez. Fille konuştuğunu gören kimse yüksek bir makamdan hayra ulaşır. Filin, kendisini koşarak takip ettiğini gören kimse yüksek bir makamdan zarar eder. Kadın, file bindiğini görürse vefat eder.

Filler senelere de alâmettir. Harpte file bindiğini gören kimse vefat eder. Fil eti yediğini gören kimse yüksek bir makamdan mala ulaşır. Filin azalarından, derisinden veya kemiklerinden birini aldığını görmesi de böyledir. Takva sahibi kimseler için fil görmekte hayır yoktur. Filin bulaşıcı hastalığı olan bir beldeden çıktığı görülürse bulaşıcı hastalık sona erer. Fil öldürdüğünü gören kimse, bir adama galip gelir. Harp halinde olan bir topluluğun fillere bindiğini görmek onların yenilmelerine alâmettir. Bazen file binmek zulme ve yalana alâmettir. Filin bir beldeden diğerine gittiği görülürse o beldenin hakimi, bir beldeden diğerine intikal eder.

Gündüz vakti file bindiğini gören kimse hanımını boşar. Bazen de hıyanet eder ve tuzak kurar da hıyaneti ve tuzağı kendi aleyhine döner. Fil lanetlik adama alâmettir. Gece vakti file bindiğini gören kimse itibar sahibi ve cimri olan birine galip gelir. Filin eyerine bindiğini ve kendisine boyun eğdiğini gören kimse itibar sahibi bir kimsenin kızı ile dünya evine girer. Rüyayı gören kimse tüccar ise ticareti büyür. Fili sağdığını gören kimse itibar sahibi birine hile yapar ve ondan helal mal elde eder.

Bir kısım rüya tabirlerine göre, fil; nimeti, cömertliği, keremi ve sabrı bol, yumuşak huylu, idareci sultana alâmettir. Fil, salih topluluklara, alimlere ve eşraftan olan insanlara alâmettir. Fil musibetlere, bedbahtlığa ve yorgunluğa alâmettir.

Rüyada satranç fili görmek oyuna, eğlenceye ve ihtiyaç halinde hareket etmesi gereken kimsenin hareketten ve çalışmaktan geri kalmasına almettir.

Fil hastalığı dünya sevgisine alâmettir.

29 Mart 2012 tarihinde eklenmiş ve 613 kez okunmuş.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Diğer Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
sohbet odaları mobil sohbet sohbet