Korumalı VPS Sunucular

Sitemize Hoşgeldiniz - Bugün

Şuanda 35 Kategoride 1781 İçerik Bulunuyor.

Korumalı Sunucular

Lamba

Ana Sayfa » L » Lamba

Lamba, bilgili erkek çocuğa alâmettir.

Lamba hasta için hanıma alâmettir. Lamba sönerse hasta vefat eder. Hastanın, elinde lamba ile göklere çıktığını ve sonra da yere indiğini görmesi vefat edeceğine alâmettir.

Lambayı düzelttiğini ve lambanın da ışık verdiğini gören kimsenin hastası iyileşir. Zayıf ışık veren lamba hamile için kız çocuğuna alâmettir. Bir kısım rüya tabirlerine göre, lamba saklı eşyaların ortaya çıkacağına alâmettir. Evinin lambasının güçlü ışık verdiğini görmek evin masraflarını gören kimsenin dürüstlüğüne alâmettir. Işık zayıf ise masrafları karşılayan kimsenin hali de zayıftır.

Gündüz vakti lamba ile gezdiğini gören kimsenin dinle ilgili gidişatı kuvvetli olur. Gece vakti lamba ile yürüdüğünü gören kimse teheccüt namazı kılar. Elinde sönmüş lamba veya mum veya ateş olduğunu gören kimse sultan ise vazifeden uzaklaştırılır. Tüccar ise zarar eder. Lambanın yakacağı ışık vermiyorsa gama alâmettir.

Lambasının söndüğünü gören kimsenin ev masraflarını karşılayan kimsenin işleri içinden çıkılmaz hale gelir ve durumu kötüleşir. Bazen de onun veya çocuğunun veya ana babasının veya hanımının ölümüne alâmettir.

Lambadan ışık aldığını gören kimse ilme ve yüceliğe ulaşır. Ağzıyla lambayı söndürdüğünü gören kimse hak üzere olan birinin işini iptal eder.
İdare lambası, sahibi için geçime alâmettir. Seyyar ise aile fertlerinin masraflarını karşılayan aile reisine alâmettir. İdare lambası sarı madeninden ise sabit bir hayra alâmettir, Çömlekten ise sarıdan aşağıdır. İdare lambası insan oğlunun hayatına ve tabii özelliklerine benzemektedir. Ruh idare lambasındaki lambaya benzemektedir. İdare lambası ceset gibidir. Kan yağa benzer. Fitil ve yağ bittiğinde kimse Allah’ın takdiri ve kazası neticesi vefat eder. Fitil ve yağ temiz ise kimsenin geçimi temiz ve rahat olur. Kirli ise geçimi çetin olur. İdare lambasının kırıldığını ve içinde yağ tutmadığını gören kimse çaresi olmayan bir hastalığa yakalanır ve ölünceye kadar o hastalığı çekmek zorunda kalır.

Lamba yakan kimse, insanların kendisi vesilesiyle hidayete erdiği kimseye alâmettir. Hayra, doğruluğa, ilme ve insanların söz ve fiillerinde kendisine müracaat ettikleri kimseye alâmettir.

Rüyada ışık veren her şey gibi lamba da çok iyi sayılır. Rüyasında bir lambayı yakan kimse, istediği işte, konuda başarılı olur. Lambayı yakan, ayrıca dertlerinden de kurtulur, yani rahat eder. Elinde yanan bir lamba ile ilerlediğini, yürüdüğünü gören kimsenin hayatında bir iyilik olur. Bu sayede sorunlar bile hissedilmez hale gelir. İnsanın gücü, direnci artar. Rüyasında bir lamba yakan veya bulunduğu yerde lambanın yandığını gören hasta çok kısa süre içinde iyileşir. Hem hastalığının çok kolay bir çaresi olduğunu da anlar. Rüyada aynı anda birden fazla lambanın yanması bir kurtuluş, büyük rahat ve huzurdur. Bu, işte  de gelişmeye, sevinç verici durumlara işaret eder. Rüyada bir lambayı söndüren, kendi hatası yüzünden işinde zarar görür. Parası elinden gider. Sağlığına dikkat etmediği için hastalanır. Yani kendi dikkatsizliği, akılsızlığı yüzünden türlü zarar görür. Bir yerde lambanın kendiliğinden sönmesi işte güçlük, paranın , gelirin azalması veya bitmesi, sağlıkla ilgili sorundur. Rüyasında bir lambanın camının çatlaması veya kırılması bir feleket olarak yorumlanır.

 

03 Nisan 2012 tarihinde eklenmiş ve 957 kez okunmuş.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Diğer Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
sohbet odaları mobil sohbet sohbet